Info     Lajme    Kontakti    Facebook
 

Passat i Ri – fitues i ēmimit "Vetura e vitit 2015"

"Vetura e vitit 2015" nė Europė ėshtė Volkswagen: Passat i ri ka fituar ēmimin prestigjioz, I cili prezantohet ēdo vit nga juria internacionale e "Car of the Year". Fituesi ėshtė bėrė I ditur para fillimit tė njė prej panaireve mė tė mėdha tė veturave Geneva International Motor Show.

"Ne jemi pafundėsisht krenarė pėr kėtė arritje", ka deklaruar Prof. Martin Winterkorn, CEO i Volkswagen gjatė shpėrndarjes se ēmimit nė Geneva. "Me Passati-n e ri ne pėrsėri kemi arritur tė krijojmė njė veturė qė vendos standardin e kualitetit dhe tė teknologjisė nė kategorinė e vet. Ky nderė ėshtė njė konfirmim I punės sė madhe tė bėrė nga inxhinjerėt, dizajnerėt dhe I gjithė ekipi ynė. Passati i ri tregon edhe njėherė qė Volkswagen ka pėrgjigje pėr tė gjitha sfidat e kohės".

Njė nga ēmimet mė tė vjetra dhe mė prestigjioze "Car of the Year " ka nderuar veturat e e reja, mė tė mira qė nga viti 1964. Juria pėrbėhet nga 58 gazetarė Europian tė veturave tė cilėt vinė nga 22 shtete tė ndryshme. Pėr kėtė ēmim shtatė vetura ishin tė nominuara nė finale. Nė muajt qė kaluan kėto vetura finaliste kanė kaluar nėpėr vlerėsime, krahasime dhe testime tė detajuara tė bazuara nė kritere si ekonomia, komfori, siguria, karakteristikat e ngasjes, funksionaliteti, dizajni dhe pėrparėsitė teknologjike. Nė edicionin e 52-tė tė kėti kompeticioni, Passat i ri lehtėsisht ka triumfuar ndaj gjashtė rivalėve finalist me rezultat total prej 340 pikėve. Dy modele aktuale tė Volkswagen qė gjithasthu e kanė fituar kėtė ēmim sė funmdi janė Polo nė vitin 2010 dhe Golf nė vitin 2013.


"IMPRESIONO TĖ GJITHĖ"

Kjo ėshtė fushata mė atraktive deri mė tani, qė ofrohet nė bashkėpunim tė Porsche Prishtina, Raiffeisen Leasing dhe kompanisė sė sigurimeve Illyria.

Pėrmes fushatės "IMPRESIONO TĖ GJITHĖ" klientėve u mundėsohet pėrzgjedhja e automjetit tė dėshiruar nė Porsche Prishtina dhe mė pas marrėveshja me bankėn si dhe sigurimi i automjetit mund tė pėrmbyllet aty. Klientit i mbetet tė startojė automjetin dhe tė niset rrugės sė dėshiruar!

Porsche Kosova nė bashkėpunim me Raiffeisen Leasing dhe kompaninė e sigurimeve Illyria, ka pėrgatitur njė ofertė speciale pėr veturat Volkswagen. Kompania e sigurimeve Illyria ofron sigurimin KASKO falas pėr vitin e parė, ndėrsa Raiffeisen Leasing ofron sigurimin dhe regjistrimin e parė gratis. Shuma e financuar pa pjesėmarrje pėr automjetet deri nė 22.000 EURO ėshtė 0%, ndėrsa pėr automjete prej 22.001 EURO pjesėmarrja ėshtė 30%

Oferta vlen deri mė 31 Dhjetor 2014.

SEAT iu bashkua familjes 'Porsche Kosova'

Qė nga dita e djeshme (02.04.2014), kompania lidere nė tregun e automjeteve tė reja nė Kosovė, Porsche Kosova, ka marrė tė drejtėn ekskluzive pėr importimin e veturave tė markės sė njohur botėrore SEAT.

"Ne jemi duke bėrė plane tė mėdha qė kjo markė tė shkėlqejė pėrsėri dhe tė kthehet nė vendin ku e meriton. Kjo ėshtė edhe arsyeja pse e zgjodhėm kompaninė 'Porsche Kosova' qė tė bėhet partneri jonė i ri nė betejėn pėr ta pushtuar kėtė treg. Ne presim qė tė zotojmė 5% tė tregut nė vitin 2014. Me pasionin e vet spanjoll, SEAT nė tė njėjtėn kohė ėshtė storie e njohur spanjolle dhe gjermane. Ka njė shprehje tė fortė tė perfeksionistėve pasionantė dhe inxhinierėve mė tė mirė", tha David Albos, pėrfaqėsues i markės SEAT.

Me kėtė rast, Porsche Kosova shtoi edhe njė markė tė korporatės nė portfolion e saj, qė gjithashtu pėrfshin edhe markat e njohura, Volkswagen, Audi, Skoda dhe Porsche.

"Pėrkundėr kushteve jo tė favorshme tė klimės ekonomike, ekipi i Porsche Kosova ia doli mbanė qė jo vetėm ta mbajė, por edhe qė ta pėrmirėsojė pėrformancėn duke e rritur pėrqindjen nė treg. Kjo ishte njė shprehie e reagimit tė shpejtė ndaj lėvizjeve nė treg dhe pėrgjigjes adekuatė tė nevojave tė konsumatorėve. Ky lloj i ekspertizės qė posedon Porsche Kosova ėshtė njė garanci qė marka SEAT tė ketė njė tė ardhme tė ndritur nėn kulmin e kėsaj familjeje", tha Mr. Wienerroither, pėrfaqėsues i Porsche Holding.

Pas kėtij fjalimi, Mr. Wienerroither bėri tė ditur se 'Porsche Group' e pėrfundoi vitin 2013 me njė rezultat pozitiv nė shitjen e veturave tė reja, tė cilat shėnuan njė rritje prej 4.5%, dhe hyrjet e pėrgjithshme kanė arritur shifrėn prej 16.3 miliardė eurosh.

GARANCION MOBILITETI

Klientė tė nderuar, Porsche Kosova SH.P.K, si importues gjeneral i brendeve Volkswagen, Volkswagen automjete komerciale, Skoda, Seat, Audi dhe Porsche, ka nderin tė ju informojė qė nga data 1 Janar 2013, nė Republikėn e Kosovės ka filluar implementimi i Garancionit tė Mobilitetit.

Shėrbimi i ri i Garancionit tė Mobilitetit mundėson arritje tė sigurt nė destinacionin e dėshiruar pėr tė gjithė ngasėsit e automjeteve tė brendeve Volkswagen, Volkswagen automjete komerciale, Skoda, Seat, Audi dhe Porsche, edhe pas periudhės sė vlefshmėrisė sė garancionit tė automjetit pėrkatės, pėrderisa automjeti servisohet rregullisht nė servis tė autorizuar.

Garancioni i Mobilitetit vlen pėr gjithė automjetet e blera nė rrjetin e distributorėve tė autorizuar nė Republikėn e Kosovės.

Pėr telefonata nga Kosova (Gratis): 0800 11 222
Pėr telefonata nga vendet e huaja: +377 (0)44 811 222, +377 (0)44 168 513, +386 (0)49 168 513


Volkswagen Garanci e zgjatur
Qė tė pėrjetoni kėnaqėsi mė tė gjatė duke udhėtuar.

Volkswagen Ju ofron teknologji tė avancuar, dizajn progresiv, cilėsi tė lartė dhe shėrbim servisi superior. Ofertėn e pasuruam me programin e ri special - Volkswagen Garanci e zgjatur.
Volkswagen Garancinė e zgjatur mund ta blini pėr ēdo automjet tė ri tė shitur nga gama e Volkswagen-it dhe nė kėtė mėnyrė automatikisht ta zgjasni vlefshmėrinė e garancisė standarde dyvjeēare nė tre, katėr ose pesė vjet.
Harrojini tė gjitha shpenzimet e paparashikuara nė periudhėn e zgjedhur dhe kėnaquni nė udhėtimin relaksues me automjetin Tuaj. Zgjedhja ėshtė e Juaja, ēfarėdo qė tė zgjidhni keni marrė njė vendim tė menēur.

PĖRPARĖSITĖ E JUAJA
Garanci e plotė pa formularė dhe nėnshkrime shtesė
Pėrzgjedhje e disa kombinimeve garancie: edhe 3 vite tė tjera shtesė mbas skadimit tė garancisė standarde dyvjeēare dhe maksimumi 150.000 kilometra tė pėrshkuara
Disponibėl pėr tė gjitha modelet dhe performanca motorėsh
Disponibėl pėr automjete me lizing, me financim apo automjete tė blera me para nė dorė
E lidhur me automjetin, duke e rritur nė kėtė mėnyrė vlerėn e tij nė rast shitjeje eventuale
E ruan automjetin nė gjendje mė tė mirė falė servisit profesional tė Volkswagen
Mundėsi pėr kthimin e TVSH tek subjektet juridike
Vlen pėr territorin e tė gjithė Evropės


Golf 7 ėshtė zgjedhur Automobili i Vitit 2013 (Coty), duke fituar me dyfishin e votave - njė fitore e mahnitshme!

Golf 7, (414) fitoj mbi konkurentet tė cilit ishin Toyota 86/Subaru BRZ (202 vota), si dhe nė vendin e tretė ishte V40 Volvo (189 vota).

Kjo ėshtė hera e dytė qė njė Golf fiton "COTY" dhe ēdo model i Golf ka qenė nė mesin e tre fituesve tė lartė nė vitet e fundit. Fituesi i kėtij viti ėshtė njohur nga juria (e pėrbėrė nga gazetarė automobilistik nga Evropa) 'pėr bilancin e tij tė pėrgjithshėm dhe tė arriturat nė siguri, efikasitetin e karburantit, dinamikėn dhe rehati'.